تبلیغات
کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس - خانه کتاب اعلام کرد...

کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس

خانه کتاب اعلام کرد...
 
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به نقل از خبرگزاری لیزنا، بر اساس اعلام روابط عمومی خانه کتاب، آمار نشر کتاب در کشور در آذر ماه ۱۳۹۵ و مقایسۀ آن با آمار نشر آذر ماه ۱۳۹۴ براساس شاخص‌های اصلی و آمار تعداد پدیدآورندگان، ناشران پرکار، کتاب‌های دارای بیشترین شمارگان و کتاب‌های پرتکرار اعلام شد.
بر اساس این آمار، تعداد کل کتاب‌های منتشر شده در آذرماه سال جاری در مقایسه با آذر ماه سال گذشته با افزایش ۱۹ درصدی رو به رو شده است و از ۵ هزار و ۹۵۶ نسخه کتاب منتشر شده در سال گذشته به ۷ هزار و ۵۸ نسخه در سال جاری رسیده است. 
همچنین، قیمت متوسط کتاب در آذرماه سال جاری، نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۹۴ کاهش داشته و از ۱۷ هزار و ۴۸۶ تومان به ۱۴ هزار ۹۰۸ تومان رسیده است.
گفتنی است، شمارگان متوسط کتاب در آذرماه سال جاری نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۹۴ از ۲۰هزار و ۳۰ نسخه به ۱۸هزار و ۳۴ نسخه رسیده‌ است.
نکته قابل توجه در بررسی تطبیقی آمارهای نشر در آذرماه سال جاری و سال گذشته، تعداد کتاب‌های کودک منتشر شده است که در آذر ماه سال جاری افزایش بالای صد درصدی نسبت به زمان مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد و از ۵۴۰ نسخه کتاب منتشر شده به یک هزار و ۱۲۳ نسخه رسیده است.
براساس این آمار، کتاب‌های منتشر شده در بازه زمانی یک ماهه آذر ۹۴ از سوی ۵ هزار و ۲۶۷ پدید آورنده انتشار یافته که از این تعداد هزار و ۳۳۸ نفر زن و مابقی مرد بودند. همچنین در همین دوره زمانی در سال ۹۵ تعداد ۶ هزار و ۲۴ پدیدآورنده فعالیت داشته‌اند که از این تعداد ۴ هزار و ۵۵۲ نفر مرد و هزار و ۴۷۲ نفر آن زن بودند.
تعداد عناوین کتاب‌های منتشر شده در استان تهران در آذرماه سال جاری به نسبت کل کشور به ۵ هزار و ۵۲ عنوان رسیده است که ۷۱,۵۸ درصد آمار کل کشور را به خود اختصاص داده است و استان قم رتبه دوم بیشترین تعداد عناوین کتاب‌های منتشر شده در آذر ماه سال جاری را از آن خود کرده است.
بر اساس این آمار، انتشارات «دانش محام»، « مدرسان شریف»، «جنگل»، «سمت»، «مدرسان برتر»، «موسسه مهرپویا مهراس»، «چشم انداز قطب»، «نشر چشمه»، « نوروزی» و «شرکت نشر قطره» در فهرست ۱۰ ناشر عمومی پرکار در آذر ماه سال ۱۳۹۵ قرار گرفته‌اند.
بر اساس این آمار، انتشارات «بین المللی گاج»، «وزیر»، «قدیانی»، «حدیث نینوا»، «پرتغال»، «افق»،«به نشر وابسته به آستان قدس رضوی»، «ذکر»، «جامعه القرآن الکریم» و «داریوش» در فهرست ۱۰ ناشر پرکار حوزه کودک در آذرماه سال جاری قرار گرفته‌اند.
از جمله ناشران آموزشی پرکار در آذر‌ماه سال جاری می‌توان به انتشارات «بین‌المللی گاج»، «شرکت انتشارات کانون فرهنگی آموزش»، «خیلی سبز»، «پیشروان»، «مبتکران»، «مهر و ماه نو»، «فرزانگان تهران»، «مشاوران آموزش»، «کلاغ سپید» و «مرآت» اشاره کرد.
همچنین، کتاب‌های «کتابچه نقاشی» با شمارگان ۱۰۰ هزار نسخه، «تا اقیانوس راهی نمانده: ویژه نامه اربعین حسینی(ع)» با ۵۰ هزار نسخه، «تجوید مقدماتی قرآن کریم نور» با ۵۰ هزار نسخه، «شیوه زندگی سالم در میانسالی» با ۳۲ هزار نسخه در صدر پرشمارگان‌ترین کتاب‌های آذر ماه سال جاری قرار گرفته‌اند.
 از جمله کتاب‌هایی که در فهرست پرتکرارترین کتاب‌های آذر ماه سال ۱۳۹۵ قرار گرفته‌اند می‌توان به کتاب‌های «شاهکار قرن به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی: استراتژی ایجاد درآمدهای انفعالی خرد و کلان»، «رویای نیمه شب»، «سلام بر ابراهیم:زندگی‌نامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی»، «چگونه عاشق بمانیم» و «خیانت»، » بزگداشت اربعین حسینی(ع): سخنرانی مرحوم حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی اعلی الله مقامه»، «سبک زندگی علوی»، «رساله توضیح المسائل»، «بهترین شکل ممکن» و «آموزش مفایهم قرآن(۱): درک معانی عبارات و آیات قرآن کریم همراه با فعالیت مکمل در هر درس» اشاره کرد


[ دوشنبه 27 دی 1395 ] [ 02:51 ب.ظ ] [ آمنه برجی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه