تبلیغات
کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس - دیدار کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن با امام جمعه این شهرستان

کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس

دیدار کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن با امام جمعه این شهرستان
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، در ابتدای این دیدار،علی اصغر توکلی تبار؛ رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان اظهار داشت: 11 باب کتابخانه در سطح شهرستان رزن مشغول به انجام فعالیت هستند که 5 باب آن شهری و 6 باب دیگر در روستاها مشغول به فعالیت می‌باشند.
وی ضمن اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: فعالیت‌های متنوعی در کتابخانه‌های عمومی در راستای فرهنگ‌سازی مطالعه انجام می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به برگزاری مسابقات کتابخوانی اشاره کرد که در این خصوص هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از 20 فروردین شروع شده است و تا یک تیرماه ادامه دارد.
توکلی تبار با اشاره به موفقیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن در سال گذشته گفت: سال گذشته سال شکوفایی و طلایی کتابخانه‌های عمومی رزن بود که شهرستان رزن موفق به کسب چندین رتبه کشوری و استانی در حوزه‌های کتابخانه‌ای و کتابدارن از جمله رتبه برتر در برگزاری ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد.
در ادامه دیدار حجت الاسلام عبدالعظیم مولازاده؛ امام جمعه شهرستان رزن، بیان داشت: کتابخوانی به نفسه یک امر مقدس می‌باشد و اگر این کتاب شامل جملاتی از قرآن و احادیث باشد تقدس آن افزونتر می‌شود و آنانی که با کتاب و کتابخوانی سر و کار دارند کار مقدسی را آنجام می‌دهند که این مورد شامل حال کتابداران می‌شود.
حجت الاسلام مولازاده با اشاره به تلاش برای گسترش و فرهنگ‌سازی مطالعه گفت: کار کتابخانه و کتابداری با سه مقوله اصلی مواجه است که این سه مقوله عبارتند از: توسعه کتابخانه‌ها و در دسترس قراردادن کتاب برای آحاد جامعه، تلاش برای ایجاد فرهنگ مطالعه و در آخر ذوق و هنر کتابداران برای ایجاد انگیزه در جامعه برای تشویق مردم به سمت کتاب و کتابخوانی.


[ دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 ] [ 10:07 ق.ظ ] [ آمنه برجی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه