تبلیغات
کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس - اختتامیه جشنواره رضوی

کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس

اختتامیه جشنواره رضوی

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با اشاره به اینکه «یکی از اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ایجاد نهضت کتابخوانی است تا مطالعه فراتر از کتابخانه‌ها و محدوده فعالیت‌های کتابخانه‌ای ترویج و تبلیغ شود»، اظهار ‌کرد: امیدواریم با مشارکت مردم در گروه‌های مختلف سنی، گام‌های موثری در تحکیم ارزش‌های اسلامی - ایرانی برداشته شود.
وی با بیان اینکه «این امر مستلزم مشارکت و هم‌افزایی ادارات، دستگاه‌ها، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، شهرداری، سمن‌ها، اتحادیه‌ها، انجمن‌ها و صنف‌های مختلف است تا با عزمی راسخ و با داشتن تفکر سیستمی در این راه قدم بردارند»، گفت: خوشبختانه این اتفاق مبارک در استان همدان منجر به شرکت 21 هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از رشد 4 برابری تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: امسال جشنواره کتابخوانی رضوی از 20 فروردین آغاز و 20 تیر ماه به پایان رسید که مشارکت مردم در این جشنواره بسیار قابل توجه بود.
وی با اشاره به اینکه «ستاد اجرایی جشنواره در بهمن سال گذشته کار خود را با برگزاری جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی استان و شهرستان‌ها و همچنین برگزاری جلسات با 23 دستگاه آغاز کرد»، گفت: در کنار تلاش ویژه کتابداران در کتابخانه‌های عمومی به منظور تشویقمردم به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، حامیان مالی و خیرین نیز پا به عرصه گذاشته و ضمن حمایت مالی و معنوی در برگزاری باشکوه این جشنواره، ما را یاری کردند.
دکتر زارعی برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، تبلیغی و ترویجی از جمله ویژه برنامه‌های کتابخوانی را در تشویق مردم به شرکت در جشنواره مهم دانست و تصریح کرد: در اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی که به صورت کشوری در تهران برگزار شد، سه نفر از جمله یک کودک و دو بزرگسال از استان همدان برگزیده شدند که از آنها تجلیل به عمل آمد.
 مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با بیان اینکه «در مراسم اختتامیه جشنواره استانی 10 کتابخانه برتر شهری انتخاب شدند»، خاطرنشان کرد: سه شهرستان برتر، دو رسانه برتر، دو حامی مالی، دو نفر از انجمن خیرین استان و انجمن خیرین شهرستان نهاوند در لیست تقدیرشدگان این مراسم هستند.
وی با اشاره به انتخاب دو سمن و 12 دستگاه برتر در میان تقدیرشوندگان، افزود: جا دارد به این نکته اشاره نیز کنم که تقدیر از برندگان کتابخانه‌ها به صورت کتابخانه‌ای نیز انجام خواهد شد.
دکتر زارعی، در پایان از حمایت‌های دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان، نمایندگان مجلس، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، دستگاه‌های مشارکت کننده، کتابداران، ستاد اجرایی جشنواره کتابخوانی رضوی استان و شهرستان‌ها و کتابخوانان تشکر و قدردانی کرد.


[ پنجشنبه 19 مرداد 1396 ] [ 08:10 ق.ظ ] [ آمنه برجی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه