تبلیغات
کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس - خبر

کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس

خبر

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان،گردهمایی مشترک رؤسا و اعضای ستادهای صیانت از حقوق شهروندی و شورای امر به معروف استان با حضور: آیت الله غیاث الدین طه محمدی؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، سید جمال‌الدین میرمحمدی؛ معاون فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، علی ملازاده؛ جانشین ستاد مرکزی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور، محمد ابراهیم الهی تبار؛ معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار، مظاهر مجیدی؛ فرمانده سپاه انصار الحسین(علیه السلام) و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر استان  و جمعی از مسئولان استانی در سالن اجتماعات استانداری همدان برگزار شد.
 
دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، در حاشیه این مراسم با بیان اینکه «امر به معروف و نهی از منکر را فریضه مهم و ارزشمند در دین مبین اسلام است»، افزود: تمام افراد نه تنها مسئولیت شرعی بلکه مسئولیت انقلابی و سیاسی در قبال امر به معروف و نهی از منکر دارند.
وی با اشاره به اینکه «امر به معروف و نهی از منکر همچون نماز فریضه‌ای واجب است»، گفت: آیات و روایات بسیاری درباره اهمیت این دو وظیفه مهم و بزرگ اجتماعی وارد شده است.
دکتر زارعی، اظهار داشت: اکنون که فرهنگ غرب با ترویج انواع مدها و پوشش‌ها نامناسب، سعی در ترویج و توسعه بی‌دینی و اباحه‌گری دارد، باید به تقویت این فریضه مهم پرداخت چراکه امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند ابزاری کارآمد در مقابله با این تهدید جدی باشد.
وی با اشاره به اینکه امام حسین(علیه السلام) در قیام عاشورا به دنبال اصلاح امور جد بزرگوارش و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود، بیان کرد: حفظ این فریضه الهی در جامعه اسلامی بسیار مورد تاکید است.
وی با بیان اینکه «طی بررسی و ارزیابی‌های به عمل آمده توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، از اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان به عنوان یکی از ادارات برتر استان در چهار حوزه امر به معروف و نهی از منکر، صیانت ازحقوق شهروندی، عفاف و حجاب تقدیر به عمل آمد.
 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه «در راستای تحقق این امر واجب شرعی، اقدامات اداره کل در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری انجام شده است»، گفت: نقش کتابداران و اعضای کتابخانه در دستیابی به این مهم حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه «کتابخانه به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های فرهنگی در جامعه شناخته می‌شود»، افزود: ضمن راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه‌های استان به نمازخانه، با زحمات کتابداران، فضاسازی و اطلاع‌رسانی لازم در خصوص موضوعات شواری امر به معروف و نهی از منکر در این کتابخانه‌ها مورد توجه قرار گرفته است.
دکتر زارعی، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌ها و نشست‌های کتاب‌خوان و ... با محوریت‌ امر به معروف و نهی از منکر، صیانت ازحقوق شهروندی، عفاف و حجاب از دیگر اقدامات این اداره‌کل در سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به اینکه « در راستای ارج نهادن و تشویق همکاران به مشارکت فعال در این برنامه‌های فرهنگی و معنوی، تجلیل و تکریم از کتابداران از اهم برنامه‌های این اداره‌کل بوده است»، عنوان کرد: آماده‌سازی بستر اجرای برنامه‌های متنوع در راستای موضوعات مورد نظر همواره در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در پایان از مساعدت‌های ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و زحمات تمامی روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و کتابداران دلسوز که موجب کسب این موفقیت شده‌اند، قدردانی به عمل آورد.


[ پنجشنبه 6 مهر 1396 ] [ 12:09 ب.ظ ] [ آمنه برجی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه