کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس

خبر

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آئین تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران کتابدار و فعالان برجسته کتاب در حوزه دفاع مقدس اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با حضور؛ دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مهدی ظفری؛ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، حمید حسام و محسن صیفی کار؛ نویسندگان مطرح حوزه ادبیات دفاع مقدس،کتابداران و اصحاب رسانه در سالن جلسات اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان برگزار شد.
دکتر عاطفه زارعی در این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء، اظهار کرد: دوران دفاع مقدس به فرموده مقام معظم رهبری «اوج افتخار ملت ایران بود» چراکه ارزش‌های بزرگی توسط ملت ایران آفریده شد.
وی به حضور نویسندگان عرصه دفاع مقدس از جمله سردار حسام در این همایش اشاره کرد و گفت: این قلم‌هاست که می‌نویسند و خاطرات گذشته را به ویژه برای نسل جوان زنده نگه می‌دارند که این موضوع دارای ارزش فراوان است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه «آثار نویسندگان توسط کتابدار دریافت می‌شود که این افراد هم در اشاعه فرهنگ نقش بسزایی دارند»، افزود: در کتابخانه‌های استان بخش مجزایی برای کتاب‌های دفاع مقدس تعبیه شده که مراجعه‌کنندگان بتوانند به راحتی به این نوع کتاب‌ها دست یابند.
وی خاطرنشان کرد: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان به منظور پاسداشت دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایتمداری، مقاومت، جهاد، ایثار، شهادت، خودباوری دینی و ملی آئین تکریم از خانواده‌های شهدا و ایثارگران را برگزار کرد تا سهمی در راستای تحکیم ارزش‌های دینی و اسلامی داشته باشد.
دکتر زارعی با اشاره به اینکه «دوران جنگ تحمیلی به نام دوران دفاع مقدس نامگذاری شده و به این دلیل دفاع و جنگ، مقدس بوده که مردم درگیر در جنگ، ارزش‌آفرین هستند»، افزود: مردم با تکیه بر اعتقادات به دفاع از سرزمین خود برخاستند و ارزش‌های بزرگی را خلق کردند.
وی با تاکید به اینکه «ارزش‌های دفاع مقدس در کنار اخلاق حاکم در خانواده‌ها، اعتقادات قلبی، ایمان به خدا و رهبری فرمانده کل قوا، رمز موفقیت در جنگ بود»، خاطرنشان‌کرد: ارزش‌های آفریده شده در جنگ به استحکام اصول عقیدتی، اسلامی، شجاعت و ازخودگذشتگی کمک کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، اظهار داشت: یادگارهای و الگوهای بسیاری از دفاع مقدس به‌ جا مانده که جا دارد در اشاعه و تبیین این فرهنگ سهم داشته و آنها را ترویج دهیم.


[ پنجشنبه 6 مهر 1396 ] [ 12:14 ب.ظ ] [ آمنه برجی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه