تبلیغات
کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس - خبر

کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس

خبر
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی در «نخستین نشست کتاب‌خوان اقشار استان همدان» با محوریت کتابداران کتابخانه‌های عمومی، دانشگاهی و انتشارات، اظهار کرد: تفاوت این نشست با سایر نشست‌ها حضور جمع کتابداران و اقشار اهل مطالعه است.
 
وی با اشاره به اینکه «در جمع کتابدارانی هستیم که برای جامعه‌ای با سبک‌های متفاوت، خدمات قابل توجهی ارائه می‌دهند»، گفت: تمام کتابداران با کتاب سر و کار داشته و به عنوان کتاب‌خوان هر کدام اشاعه‌دهنده منابع اطلاعاتی به شیوه‌های مختلف هستند.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه «کتابداران دایره‌المعارفی از منابع اطلاعاتی هستند»، افزود: امروز در جمع کتابداران دیدم هر کدام از آنها اشراف عمیقی روی کتاب‌ها دارند.
 
وی با بیان اینکه «امیدوارم این نشست آغازی برای برگزاری سلسله‌نشست‌ها با کتابداران باشد»، گفت: نشست‌های کتاب‌خوان در حوزه تخصصی ادامه یابد تا در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه قدم‌های مهمی برداریم.
 
دکتر زارعی با اشاره به اینکه «هدف ما، اشتراک گذاشتن تجربیات و دانش مطالعاتی افراد است چراکه این موضوع کمک کرده تا در ردیف بهترین کتابداران کشور قرار گیریم»، افزود: از مرداد سال 94 تا پایان شهریورماه امسال بیش از یک‌هزار و 300 نشست کتاب‌خوان در قالب کتابخانه‌ای، مدرسه‌ای، تخصصی و ویژه برگزار شده است.
 
وی بیان کرد: طی دو سال اخیر در این نشست‌ها بیش از 17 هزار نفر شرکت کرده و بیش از 6 هزار نفر به معرفی کتاب پرداخته‌اند.
 
 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان با اشاره به اینکه «در نشست‌های مختلف که با موضوعات متفاوت برگزار شده معرفی ناشران و نویسندگان مورد هدف بوده است»، افزود: اکنون از تجربیات کتابداران استفاده می‌شود و خوشحالیم آنها کتابخوان نیز هستند چراکه کتابدار تنها ساماندهی منابع کتاب را انجام نمی‌دهد بلکه به تحلیل آن نیز می‌پردازد.
 
وی با اشاره به اینکه «خوشبختانه میزان مراجعه‌کننده به برخی از کتاب‌ها بسیار بالاست که این امر باعث جلب کتابدار به خواندن کتاب‌هایی می‌شود و او نیز تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهد»، گفت: کتابدار در کنار خواندن کتاب‌ها مشاوره اطلاعاتی نیز می‌دهد.
 
وی با تأکید به کتابداران نسبت به اشاعه فرهنگ مطالعه، افزود: امیدوارم این نشست‌ها در دانشگاه‌ها نیز برگزار شود و همراهی در راستای چنین نشست‌هایی بیشتر باشد.


[ پنجشنبه 20 مهر 1396 ] [ 08:08 ق.ظ ] [ آمنه برجی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه