تبلیغات
کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس - خبر

کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس

خبر

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آئین رونمایی از لوگوی بیست و پنجمین دوره کتاب، کتابخوانی و کتابدار همزمان با ویژه برنامه‌های این دوره در کتابخانه مرکزی همدان با حضور مسوولانی استانی برگزار شد.
 سید سعید شاهرخی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان در حاشیه این مراسم، ضمن گرامیداشت بیست و پنجمین دوره کتاب و کتابخوانی به فعالان این حوزه، اظهار کرد: با بازدیدی که از کتابخانه مرکزی داشتم خوشبختانه شرایط کتابخانه‌ای در استان بسیار مطلوب است.
شاهرخی، با بیان اینکه «خوشبختانه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در امر کتابخوانی صورت گرفته است»، افزود: طی چهار سال گذشته، 48 درصد تعداد کتابخانه‌های عمومی استان افزایش یافته که آمار بسیار قابل توجه است.
وی به افزایش 46 درصدی اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی استان در استفاده از امکانات و کتاب‌های موجود، اشاره کرد و گفت: تعداد نسخه‌های کتاب 52 درصد در کتابخانه‌های عمومی افزایش یافته که این نشان دهنده اهمیت و توجه دولت به امر کتاب و کتابخوانی و استقبال مردم بوده که امیدواریم این روند با کمک مسوولان استان و جدیدتی که در کار مدیریت کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد، ادامه پیدا کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به توسعه فضای مجازی و لزوم مدیریت این فضا در امر کتابخوانی بیان کرد: درست است که فضای مجازی توسعه یافته و نیز اطلاعاتی بالایی در این فضا انتشار پیدا می‌کند اما ویژگی‌های کتاب به نوعی است که به هیچ عنوان این فضا جای کتاب را نمی‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه «کتاب نقش بی‌بدیل خود را حفظ کرده است که وظیفه ما نیز در این راستا اجتماعی کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است، گفت: تمام افراد باید در حوزه کتاب و کتابخوانی احساس مسئولیت کرده و فرهنگ کتابخوانی را در لایه‌های مختلف اجتماع گسترش دهند.
شاهرخی با تاکید به اینکه «کتاب منبع سرشار و حاصل تفکر و اندیشه‌ اندیشمندان است که باید افراد از آن بهره ببرند.» خواستار توجه به این مسئله شد.


[ یکشنبه 21 آبان 1396 ] [ 11:03 ق.ظ ] [ آمنه برجی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه