تبلیغات
کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس - برگزاری بیش از 125 برنامه طی دوره کتاب و کتابخوانی در رزن

کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس

برگزاری بیش از 125 برنامه طی دوره کتاب و کتابخوانی در رزن

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، علی‌اصغر توکلی‌تبار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رزن با اشاره به بیست و پنجمین دوره کتاب، کتابخوانی و کتابدار، اظهار کرد: شعار امسال دوره کتاب و کتابخوانی «آینده روشن با خانواده کتابخوان» انتخاب شده است.
توکلی‌تبار، گفت: تجربه جهانی نشان می‌دهد رشد و توسعه تمدن‌ها، ریشه در رشد فکری و فرهنگی هر جامعه دارد و بدون رشد فرهنگ کتابخوانی در جوامع، نمی‌توان به رشد هیچ تمدنی دل خوش کرد.
وی از اختصاص یک دوره از سال به بحث کتاب و کتابخوانی را نشان از اهمیت این امر دانست و ادامه داد: کتاب و کتابخانه، مجموعه ارزشمندی را شکل می‌دهد که می‌تواند در راه شکوفایی و بالندگی افراد و جوامع نقش سازنده‌ای ایفا کند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن از برگزاری بیش از 125 برنامه در دوره کتاب و کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان خبر داد و افزود: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برنامه‌های متنوعی در سطح کتابخانه‌ها پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در دوره کتاب، گفت: برگزاری جلسات کتابخوانی از ابتکارات مدیریت نهاد کتابخانه‌های عمومی بوده که تاثیر بسزایی در معرفی کتاب‌های مناسب و فرهنگ‌سازی مطالعه مفید داشته است.
توکلیتبار خاطرنشان کرد: در این راستا در طول دوره کتاب یک نشست کتاب‌خوان با همکاری دانشگاه پیام نور رزن، 10 جلسه نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و 12 جلسه نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای پیش‌بینی شده است.
وی از برگزاری نمایشگاه کتاب در تمام کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد و گفت: دو فروشگاه کتاب نیز با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه پیام نور در طول دوره کتاب برپا شده است.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن با اشاره به برگزاری 9 مورد جلسه نقد کتاب در دوره کتاب، اظهار کرد: در این دوره 11 جلسه نقد کتاب پیش‌بینی شده است.
وی، جلسات قصه‌گویی، معرفی کتاب، مسابقات نقاشی و کاردستی، شاهنامه‌خوانی و اجرای نمایش عروسکی را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دوره کتاب دانست و افزود: اختتامیه جام باشگاه‌های کتابخوانی با همکاری اداره ارشاد و تقدیر از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی از دیگر برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن در طول دوره کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال 1396 است.
 


[ یکشنبه 5 آذر 1396 ] [ 11:46 ق.ظ ] [ آمنه برجی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه