تبلیغات
کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس - کتابخانه آیت‌الله حائری، مرجعی برای مردم روستای کرفس

کتابخانه عمومی آیت ا.. حائری روستای کرفس

کتابخانه آیت‌الله حائری، مرجعی برای مردم روستای کرفس

مسئول کتابخانه نمونه روستایی

کتابخانه آیت‌الله حائری، مرجعی برای مردم روستای کرفس


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه روستایی آیت‌الله حائری کرفس شهرستان رزن استان همدان، در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به‌عنوان کتابخانه نمونه روستایی معرفی شد.

آمنه برجی، مسئول کتابخانه روستایی آیت‌الله حائری کرفس درباره کتابخانه آیت‌الله حائری کرفس شهرستان رزن استان همدان گفت: کتابخانه به لحاظ موقعیت بین دو مدرسه واقع شده که این امر این مرکز فرهنگی را به مکانی پررفت‌وآمد برای دانش آموزان تبدیل کرده است. علاوه بر این تبلیغ برنامه‌های کتابخانه از طریق مدارس، هیئت‌ها و حسینیه‌ها، پایگاه‌های بسیج روستا و فروشگاه‌های پر مراجع نیز انجام می‌شود و این امر در شناخت و دوستی اهالی روستا با تنها کتابخانه این منطقه اثرگذار بوده است. در حال حاضر کتابخانه آیت‌الله حائری با گستره وسیعی از فعالیت‌ها به کانونی فرهنگی در روستای کرفس تبدیل شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در این کتابخانه گفت: نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات نقد و بررسی کتاب، کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی، معرفی کتاب در مدارس، کلاس‌های آموزشی همچون نقاشی، خوشنویسی، خیاطی و ... ازجمله فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه آیت‌الله حائری است.

برجی در خصوص طرح‌های خلاقانه انجام‌شده در این کتابخانه گفت: کتابخوانی با استفاده از هنر نمایش از فعالیت‌های انجام‌شده در کتابخانه ما بود که برای کودکان جذابیت بسیاری داشت؛ با استقبال اعضا، گروه تئاتری متشکل از اعضای علاقه‌مند شکل گرفت؛ در روزهای تابستان، هر دو هفته یک‌بار و در باقی ایام سال، ماهی یک‌بار نمایش اجرا می‌کنیم؛ ازآنجایی‌که محیط روستا فاقد مراکز فرهنگی است، انجام این کار در کتابخانه ضمن اینکه این مکان را به محیطی آموزشی برای کودکان تبدیل کرده است، یکی از جاذبه‌های کتابخانه ما محسوب شده و بر میزان مراجعه اعضا اثرگذار بوده است. علاوه بر این، برگزاری کارگاه‌های آموزش خانواده بسیار مورد استقبال خانم‌های خانه‌دار عضو کتابخانه قرار گرفته است. در این کارگاه‌ها شیوه‌های صحیح تربیت فرزند، ‌ برخورد با نوجوان، همسرداری، شناخت آسیب‌های اجتماعی و ... آموزش داده می‌شود.

برجی که ۳ سال است به عنوان کتابدار در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور فعالیت می‌کند، با یادآوری خاطراتی شیرین از دوران خدمت خود، گفت: در نخستین سالی که به‌عنوان کتابدار فعالیت می‌کردم، ‌قرار بود برنامه‌ای با عنوان «عصر شعر» در کتابخانه برگزار کنیم، درحالی‌که سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه هنوز به‌طور کامل تجهیز نشده بود؛ چند روز قبل از روز برنامه من به همراه جمعی از اعضای فعال کتابخانه، پرده‌ای برای سالن آمفی‌تئاتر آماده و به‌زحمت بسیار آن را نصب کردیم. این برنامه بسیار مورد استقبال قرار گرفت و باوجوداینکه علاقه‌مندان بسیاری روی زمین نشستند، خاطره همراهی مردم روستا در کارنامه فعالیت کتابخانه ثبت شد.

گفتنی است، مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۶ با تقدیر از فعالان عرصه کتابخوانی در تالار وحدت برگزار شد[ یکشنبه 12 آذر 1396 ] [ 02:37 ب.ظ ] [ آمنه برجی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه